Pradinis

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis

VšĮ Liškiavos parapijos centras jums pasiūlys maitinimo, apgyvendinimo, salių, kiemelių nuomos ir gido paslaugas. Lankytojai kviečiami aplankyti Švč. Trejybės bažnyčią, rūsius ir liturginio paveldo ekspoziciją.

Liškiavos vienuolyno ansamblis jums siūlo:

EKSPOZICIJOS

Jūsų laukia ekspozicijos bažnyčios rūsiuose ir įrengtame muziejuje

MAITINIMAS

Mūsų restorano maitinimas iki 120 asmenų. Sezono metu veikia lauko kavinė

APGYVENDINIMAS

Trumpalaikio apgyvendinimo paslauga jaukiuose kambariuose.

RENGINIŲ ORGANIZAVIMAS

Mūsų komanda jums padės suorganizuoti jūsų konferencijas, renginius, rekolekcijas ar asmenines šventes.

TERITORIJOS NUOMA

Teritorijos ir poilsio erdvių nuoma jūsų šventėms, fotosesijoms, renginiams.

SALIŲ NUOMA

Konferencijų, pokylių ir kitų įvairaus dydžio salių nuoma, jūsų seminarams ar asmeninėms šventėms

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia

Liškiavos bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis yra XVII-XVIII a. architektūros paminklas. 1694 m. fundaciniu raštu Vladislovas Jurgis Kosyla Liškiavą užrašė Lietuvos provincijos dominikonų vienuoliams. Po ilgų teisminių kovų su V. J. Kosylos žentais vienuoliai ant stataus Nemuno kranto pastatė bažnyčią ir vienuolyną (baigti mūryti iki 1741 m.), prie kurių šliejosi ūkiniai pastatai, šventorius, kapinynas, sodas. Visi pastatai buvo aptverti aukšta mūro tvora.

Po Trečiojo Lietuvos-Lenkijos padalinimo Liškiava atiteko Prūsijai, o apleisti pastatai pradėjo griūti. Apie 1830 m. Liškiavos vienuolyne buvo įkurti kunigų demeritų (nusikaltusių kunigų) pataisos namai. Vėliau pastatai ėjo iš rankų į rankas. 1920 m. Liškiavai tapus valsčiaus centru, vienuolyno kambariuose įsikūrė raštinė, paštas, smulkių prekių parduotuvė. 1939 m. Alytaus apskrities savivaldybės ir Vilkaviškio kurijos atstovai pasirašė sutartį dėl turizmo centro įkūrimo vienuolyno pastatuose. Tačiau netrukus Liškiavos turizmo stovykla virto pabėgėlių iš Lenkijos stovykla.

1941 m. vienuolyno pastatą perėmė Alytaus komunalinio ūkio skyrius. 1946–1976 m. čia veikė aštuonmetė mokykla. 1977 m. vienuolyno pastatai atiteko „Lelijos“ susivienijimui: buvusius vienuolyno centrinius rūmus planuota pritaikyti pionierių stovyklai – poilsio namams. 1991 m. šį projektą teko pakoreguoti, nes dalis vienuolyno pastato atiteko klebonijai. 1990–1997 m. bažnyčia buvo restauruota, o jos požemiuose įrengtas muziejus su mumifikuotais palaikais. Daugiau apie parapiją: liskiavosparapija.lt

Kontaktai:

Direktorius – Vidmantas Striokas, tel. nr.: +370 686 02134, el. paštas: kvidass@gmail.com

Direktoriaus pavaduotoja, administratorė Reda Kneizevičienė, tel. nr.: +370 610 66844,  el. paštas: administracija@liskiava.lt

Adresas: Bažnyčios g. 7, Liškiava, Merkinės sen. Varėnos sav. 65319